Proč si pořídit koně?

Z nějakého důvodu koně přitahují lidi stejně, jako magnet přitahuje železo. Tato lidská slabost je s námi již tisíce let. Fascinace začala, když primitivní člověk viděl koně jako potravu.

Jak se jeskynní lidé stávali stále více civilizovanými, koně se stali cennými jako tažná zvířata. Zjednodušeně řečeno, koně po většinu společného soužití s lidmi pomáhali lidem přežít v nepřátelském světě.

I v současné době však lidé mají několik praktických důvodů pro to, aby se nechali obklopovat koňmi. Zatímco lidé dříve používali koně k zajištění dopravy a potravy, nyní máme mnohem rychlejší způsoby, jak se dostat do obchodu s potravinami.

Tak proč lidé stále chtějí velké nemotorné stvoření, které je doma neskladné, jeho údržba zabere spoustu času, hodně toho sežere a produkuje značné množství odpadu? Co by mohl kůň případně nabídnout moderním lidem, kterým by jeho chov stál za všechny potíže?

V závislosti na tom, koho se zeptáte, dostanete různé odpovědi na tyto otázky. Ale proto, že čtete tyto stránky, dáme vám ty naše.

Koně jsou dechberoucí, neuvěřitelná stvoření. Jsou úžasně krásní, protože jsou silní a rychlí. Jsou divocí ve svých duších a přitom nám ochotně dávají svá srdce. Koně nám nabízejí krásu, spojení s přírodou, klidné a důstojné kamarádství, které nám žádné jiné zvíře nemůže poskytnout stejným způsobem. Pokud nám nevěříte, je to jen proto, že jste koně doposud nepoznali. Až se tak stane, podaří se vám odhalit tajemství koňáků.

Pokud se chcete přiblížit ke koním, budete muset získat cit pro koně. Tím myslíme, že potřebujete porozumět potřebám koně, co se týká fyzických záležitostí, ale také tím, že se mu zjednodušeně řečeno dostanete do hlavy – naučíte se kousek koňské psychologie.